Anna sõna, mida mööda minna

Eduard Vilde muuseumis avati luule- ja kunstinäitus.

Tallinna Kirjanduskeskuse Eduard Vilde muuseumis avati luule- ja kunstinäitus „Anna sõna, mida mööda minna“, kus tulevad näitamisele eesti luuletajate luulepalved ajavahemikust 1917–2014. Lisaks luuletustele ka tekstide tundelaadiga harmoneeruvad kunstiteosed. Näituse kultuuriprogrammi raames etendub novembris kolmel korral Vilde muuseumis ka palveteemalistest luuletustest kokku seatud luulerännak „ma palun…“ (lavastaja Tiina Mälberg, Rakvere Teater).   Sõna kuulutamine on olnud nii kiriku kui kirjaniku tähtsaim ülesanne. Eriti keerulistel ja pöördelistel aegadel on just kirjaniku sõna pakkunud eestlasele inimese ja maailma mõistmist, lohutust, lootust. Näitusel saab kogeda saja aasta jooksul kirjutatud erinevaid palveteemalisi luuletusi, autoriteks eesti luuletajate raskekahurvägi: Anna Haava, Juhan Liiv, Uku Masing, Jaan Kaplinski, Jaak Jõerüüt, Viivi Luik, Doris Kareva, Jürgen Rooste, Leelo Tungal jpt. Nendes tekstides avaldub palve kui (taju)seisund, dialoog (algallika, looduse, Jumalaga) või teekond (iseenda hinge olemusse). On vaimulikku luulet, kirglikku loitsimist, alandlikku sisekaemust. On ajale omaseid Eesti ja vabaduse eest palveid, aga ka tänapäeva urbanistliku inimese eksistentsiaalset palumist elumõtte, puhta õhu, armastuse eest. See näitus on kui omalaadne luulepalverännak, mis jutustab saja aastase Eesti lugu. Näituse tekstilist poolt saadab kümmekond kunstiteost, mis on valitud luuletuste sõnumit ja karakterit arvestavalt Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi kogudest ning erakogudest. Esindatud on Epp Maria Kokamägi, Jüri Arraku, Sirje Runge, Toomas Vindi, Kristjan Raua, Viive Tolli, Kaljo Põllu jt tööd. Näitusel on väljas ka haruldane maal “Vaikus”, mille autor on teoloog, mõtleja, luuletaja Uku Masing.  Näitusega kaasneb Eduard Vilde muuseumi ajaloolises interjööris etenduv luulerännak „ma palun…“. Lavastaja Tiina Mälberg (Rakvere teater), esitavad Tiina Mälberg, Markus Habakukk (Kuressaare teater). Meditatiivne luule(palve)rännak pakub kuulamiseks 35 palumise- ja palveteemalist luuletust ja palvemeeleoludest kantud muusikat (klaveril esitab Joel-Rasmus Remmel). Lavastus toimub 10.11; 19.11, 21.11 kell 19 Vilde muuseumis. Piletite eelmüük muuseumi kassas. Näitus „Anna sõna, mida mööda minna“ jääb Eduard Vilde muuseumis avatuks 19. jaanuarini 2019.   Täpsem info www.kirjanduskeskus.ee Eduard Vilde muuseumis avati luule- ja kunstinäitus. companies, which provide best web site hosting in the uk. Services for top web hosting.
Kurtna suletud 22.06.-20.08.20
Kajamaa suletud 6.-31.07.20
Anna sõna, mida mööda minna
Anna sõna, mida mööda minna

Anna sõna, mida mööda minna

31. okt. 2018

Eduard Vilde muuseumis avati luule- ja kunstinäitus.

Tallinna Kirjanduskeskuse Eduard Vilde muuseumis avati luule- ja kunstinäitus „Anna sõna, mida mööda minna“, kus tulevad näitamisele eesti luuletajate luulepalved ajavahemikust 1917–2014. Lisaks luuletustele ka tekstide tundelaadiga harmoneeruvad kunstiteosed. Näituse kultuuriprogrammi raames etendub novembris kolmel korral Vilde muuseumis ka palveteemalistest luuletustest kokku seatud luulerännak „ma palun…“ (lavastaja Tiina Mälberg, Rakvere Teater).

 

Sõna kuulutamine on olnud nii kiriku kui kirjaniku tähtsaim ülesanne. Eriti keerulistel ja pöördelistel aegadel on just kirjaniku sõna pakkunud eestlasele inimese ja maailma mõistmist, lohutust, lootust.

Näitusel saab kogeda saja aasta jooksul kirjutatud erinevaid palveteemalisi luuletusi, autoriteks eesti luuletajate raskekahurvägi: Anna Haava, Juhan Liiv, Uku Masing, Jaan Kaplinski, Jaak Jõerüüt, Viivi Luik, Doris Kareva, Jürgen Rooste, Leelo Tungal jpt. Nendes tekstides avaldub palve kui (taju)seisund, dialoog (algallika, looduse, Jumalaga) või teekond (iseenda hinge olemusse). On vaimulikku luulet, kirglikku loitsimist, alandlikku sisekaemust. On ajale omaseid Eesti ja vabaduse eest palveid, aga ka tänapäeva urbanistliku inimese eksistentsiaalset palumist elumõtte, puhta õhu, armastuse eest.

See näitus on kui omalaadne luulepalverännak, mis jutustab saja aastase Eesti lugu.

Näituse tekstilist poolt saadab kümmekond kunstiteost, mis on valitud luuletuste sõnumit ja karakterit arvestavalt Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi kogudest ning erakogudest. Esindatud on Epp Maria Kokamägi, Jüri Arraku, Sirje Runge, Toomas Vindi, Kristjan Raua, Viive Tolli, Kaljo Põllu jt tööd. Näitusel on väljas ka haruldane maal “Vaikus”, mille autor on teoloog, mõtleja, luuletaja Uku Masing. 

Näitusega kaasneb Eduard Vilde muuseumi ajaloolises interjööris etenduv luulerännak „ma palun…“. Lavastaja Tiina Mälberg (Rakvere teater), esitavad Tiina Mälberg, Markus Habakukk (Kuressaare teater). Meditatiivne luule(palve)rännak pakub kuulamiseks 35 palumise- ja palveteemalist luuletust ja palvemeeleoludest kantud muusikat (klaveril esitab Joel-Rasmus Remmel). Lavastus toimub 10.11; 19.11, 21.11 kell 19 Vilde muuseumis. Piletite eelmüük muuseumi kassas.

Näitus „Anna sõna, mida mööda minna“ jääb Eduard Vilde muuseumis avatuks 19. jaanuarini 2019.

 

Täpsem info www.kirjanduskeskus.ee

Anna sõna, mida mööda minna Eduard Vilde muuseumis avati luule- ja kunstinäitus.
Anna sõna, mida mööda minna
looking for best website hosting services provided by web hosting with reasonable time websites hosts, for website hosting in UK you may want to look at web hosting top 5 uK best review present some choices, which offer good quality web hosting suggest in UK. how to choose best website hosting firm for better services top web site hosting services uptime becomes most important when having business applications, for example the design page what is website design how to design a website which explains how online backup works and gives simple tips for backing up your data How Online Backup Works is offering simple online backup definition of listing site full pagenum.

SAKU GÜMNAASIUMI HOONES

Teaduse 1, Saku 75501  

Telefon: 672 8502;518 8476

E, T, K ja N 10-19
R 10 - 16, L 10-15, P suletud

KIISA VABAAJAKESKUSES

Kurtna tee 8, Kiisa 75503
Telefon: 607 4008, 5304 7525 

E,T, N 11-18, K 11-19, R 11-16
iga kuu 1. ja 3. L 10-15, P suletud

KURTNA KOOLIS

Kurtna tee 50, Kurtna 75518
Telefon: 5919 6019

E, T, N, R  9-16, K 10-18
L ja P suletud

KAJAMAA KOOLIS

Kajamaa küla, Saku 75501
Telefon: 5330 8711


K 13-16
Muul ajal suletud