Foto- ja maalinäitus "Rebased ja koprad"

Kiisa raamatukogus märtsi lõpuni.

Näituse peategelased on rebane ja kobras. Eks ikka sellepärast, et kobras valiti 2019. aastal aastaloomaks. Kobras on meie metsade suurim näriline, kaalub 20-35 kilo. Kobras tunneb ennast nagu kala vees, kasukas on tihe ning vett läbi ei lase. Sukeldumise ajal sulgeb kobras nina ja kõrvad naha kurruga. Tagajala varvastevahelised ujunahad teevad temast suurepärase ujuja. Kobras on põlisasukas, kuigi aastatel 1841 kuni 1957 asurkond katkes. Tavaliselt langetab kobras puid nagu teritaks pliiatseid. Selliseid kopraid, kes skulptuure puutüvest välja näriks, pole mujal kohanud, kui Kurtna paisjärve ääres. Kopra tehtud puuskulptuurid on näituse huvitavaim osis.   Ka rebane on pärit siit samast ligidalt. Võib isegi arvata, et ta on tegelikult Kurtna Pähklimäe hiiekoer. Ega siis tavaline rebane ennast nii tihti näitamas käi. Mõni aasta tagasi tegi hiiekoer mäe küljesse koguni pesa. Ikka selle külje peale, kus Pähklimäe vihmakoguja kivi asub.   Kobrast ja rebast pildistas Türi tuntud loodusfotograaf Annika Ratt (Kivimägi). Tuttavaks sai ta kopraga Türi järve ääres, sõid koos õunu ning vahepeal tegid ka mõne foto. Mari Kartau (kunstniku nimega Siram) kopraonu on Harjumaa mees, täpsemalt Jüri kandist. Epp Haabsaare paar maali on hiiekoerast. Kiisa raamatukogus märtsi lõpuni. companies, which provide best web site hosting in the uk. Services for top web hosting.
Foto- ja maalinäitus
Foto- ja maalinäitus

Foto- ja maalinäitus "Rebased ja koprad"

9. märtsil 2020

Kiisa raamatukogus märtsi lõpuni.

Foto- ja maalinäitus

Näituse peategelased on rebane ja kobras. Eks ikka sellepärast, et kobras valiti 2019. aastal aastaloomaks. Kobras on meie metsade suurim näriline, kaalub 20-35 kilo. Kobras tunneb ennast nagu kala vees, kasukas on tihe ning vett läbi ei lase. Sukeldumise ajal sulgeb kobras nina ja kõrvad naha kurruga. Tagajala varvastevahelised ujunahad teevad temast suurepärase ujuja. Kobras on põlisasukas, kuigi aastatel 1841 kuni 1957 asurkond katkes. Tavaliselt langetab kobras puid nagu teritaks pliiatseid. Selliseid kopraid, kes skulptuure puutüvest välja näriks, pole mujal kohanud, kui Kurtna paisjärve ääres. Kopra tehtud puuskulptuurid on näituse huvitavaim osis.

 

Ka rebane on pärit siit samast ligidalt. Võib isegi arvata, et ta on tegelikult Kurtna Pähklimäe hiiekoer. Ega siis tavaline rebane ennast nii tihti näitamas käi. Mõni aasta tagasi tegi hiiekoer mäe küljesse koguni pesa. Ikka selle külje peale, kus Pähklimäe vihmakoguja kivi asub.

 

Kobrast ja rebast pildistas Türi tuntud loodusfotograaf Annika Ratt (Kivimägi). Tuttavaks sai ta kopraga Türi järve ääres, sõid koos õunu ning vahepeal tegid ka mõne foto. Mari Kartau (kunstniku nimega Siram) kopraonu on Harjumaa mees, täpsemalt Jüri kandist. Epp Haabsaare paar maali on hiiekoerast.

Foto- ja maalinäitus "Rebased ja koprad" Kiisa raamatukogus märtsi lõpuni.
Foto- ja maalinäitus
looking for best website hosting services provided by web hosting with reasonable time websites hosts, for website hosting in UK you may want to look at web hosting top 5 uK best review present some choices, which offer good quality web hosting suggest in UK. how to choose best website hosting firm for better services top web site hosting services uptime becomes most important when having business applications, for example the design page what is website design how to design a website which explains how online backup works and gives simple tips for backing up your data How Online Backup Works is offering simple online backup definition of listing site full pagenum.

SAKU GÜMNAASIUMI HOONES

Teaduse 1, Saku 75501  

Telefon: 672 8502;518 8476

E, T, K ja N 10-19
R 10 - 16, L 10-15, P suletud

KIISA VABAAJAKESKUSES

Kurtna tee 8, Kiisa 75503
Telefon: 607 4008, 5304 7525 

E,T, N 11-18, K 11-19, R 11-16
iga kuu 1. ja 3. L 10-15, P suletud

KURTNA KOOLIS

Kurtna tee 50, Kurtna 75518
Telefon: 5919 6019

E, T, N, R  9-16, K 10-18
L ja P suletud

KAJAMAA KOOLIS

Kajamaa küla, Saku 75501
Telefon: 5330 8711


K 13-16
Muul ajal suletud