Ivo Remmelg. Fotonäitus „Päikesesüsteem ja süvataevas”

Sakus alates 17. septembrist 2015. Astronoomia huviline harrastusfotograaf IVO REMMELG tutvustab väikest valikut fotodele jäädvustatud taevasündmustest.

„Huvi astronoomia vastu tekkis, kui füüsika tundides räägiti päikese-süsteemi planeetidest. 1997.a oli taevas ka üks huvitav komeet Hale-Bopp, mida oli ka palja silmaga näha. Eriliseks tegi selle komeedi see, et tal oli kaks saba. Siit tuli juba soov vaadelda komeeti lähemalt ja vaatluse tegemiseks sai kasutatud 40 x suurendusega nivelliiri. Esimestel vaatlustel sai vaadeldud ka Jupiteri ja Saturni. Minu suureks üllatuseks oli läbi nivelliiri optika näha Jupiteri triibud ja neli heledamat kaaslast ning Saturni vaadates oli elamus veel suurem, näha oli Saturni rõngaid. Siit edasi huvi aina süvenes. Kui ostetud sai korralik teleskoop, tuli tahtmine ka taevalaotuses toimuvat fotodele jäädvustada. Selle tarbeks sai ostetud peegelkaamera ja taeva pildistamise katsetustega sai alustada. Nüüd soovin teiega jagada sündmusi, mida olen jäädvustanud. Näitusel olevatel fotodel on näha meile kõige lähemat tähte, mille nimeks on Päike. Fotodele on jäänud ka meile lähim taevakeha, Kuu. Kui Päikesesüsteem on vaadatud, siis heidame pilgu ka taevakaugustesse, kus on näha erinevad tähtkujud. Vahel piisab sellesti, kui vaadata selgel ööl põhjataevasse, kus võib näha lummavaid virmalisi”.   Näituse teemad:  (alustades liikumist ruumis vasakult päripäeva) 1. Päike, Päiksevarjutus ja Päikeseplekid. 2. Kuu ja Kuuvarjutus. 3. Tähtkujud ja Orioni udukogu. (Süvataeva objektid) 4. Veenuse üleminek Päikese eest. 5. Virmalised.                                                                                            Head vaatamist! Sakus alates 17. septembrist 2015. Astronoomia huviline harrastusfotograaf IVO REMMELG tutvustab väikest valikut fotodele jäädvustatud taevasündmustest. companies, which provide best web site hosting in the uk. Services for top web hosting.
Kurtna suletud 22.06.-20.08.20
Kajamaa suletud 6.-31.07.20
Ivo Remmelg. Fotonäitus „Päikesesüsteem ja süvataevas”
Ivo Remmelg. Fotonäitus „Päikesesüsteem ja süvataevas”

Ivo Remmelg. Fotonäitus „Päikesesüsteem ja süvataevas”

18. nov. 2015

Sakus alates 17. septembrist 2015.
Astronoomia huviline harrastusfotograaf IVO REMMELG tutvustab väikest valikut fotodele jäädvustatud taevasündmustest.

Ivo Remmelg. Fotonäitus „Päikesesüsteem ja süvataevas”

„Huvi astronoomia vastu tekkis, kui füüsika tundides räägiti päikese-süsteemi planeetidest. 1997.a oli taevas ka üks huvitav komeet Hale-Bopp, mida oli ka palja silmaga näha. Eriliseks tegi selle komeedi see, et tal oli kaks saba. Siit tuli juba soov vaadelda komeeti lähemalt ja vaatluse tegemiseks sai kasutatud 40 x suurendusega nivelliiri. Esimestel vaatlustel sai vaadeldud ka Jupiteri ja Saturni. Minu suureks üllatuseks oli läbi nivelliiri optika näha Jupiteri triibud ja neli heledamat kaaslast ning Saturni vaadates oli elamus veel suurem, näha oli Saturni rõngaid.

Siit edasi huvi aina süvenes. Kui ostetud sai korralik teleskoop, tuli tahtmine ka taevalaotuses toimuvat fotodele jäädvustada. Selle tarbeks sai ostetud peegelkaamera ja taeva pildistamise katsetustega sai alustada.

Nüüd soovin teiega jagada sündmusi, mida olen jäädvustanud. Näitusel olevatel fotodel on näha meile kõige lähemat tähte, mille nimeks on Päike. Fotodele on jäänud ka meile lähim taevakeha, Kuu. Kui Päikesesüsteem on vaadatud, siis heidame pilgu ka taevakaugustesse, kus on näha erinevad tähtkujud. Vahel piisab sellesti, kui vaadata selgel ööl põhjataevasse, kus võib näha lummavaid virmalisi”.

 

Näituse teemad:  (alustades liikumist ruumis vasakult päripäeva)

1. Päike, Päiksevarjutus ja Päikeseplekid.

2. Kuu ja Kuuvarjutus.

3. Tähtkujud ja Orioni udukogu. (Süvataeva objektid)

4. Veenuse üleminek Päikese eest.

5. Virmalised.                                                                                         

 

Head vaatamist!

Ivo Remmelg. Fotonäitus „Päikesesüsteem ja süvataevas” Sakus alates 17. septembrist 2015. Astronoomia huviline harrastusfotograaf IVO REMMELG tutvustab väikest valikut fotodele jäädvustatud taevasündmustest.
Ivo Remmelg. Fotonäitus „Päikesesüsteem ja süvataevas”
looking for best website hosting services provided by web hosting with reasonable time websites hosts, for website hosting in UK you may want to look at web hosting top 5 uK best review present some choices, which offer good quality web hosting suggest in UK. how to choose best website hosting firm for better services top web site hosting services uptime becomes most important when having business applications, for example the design page what is website design how to design a website which explains how online backup works and gives simple tips for backing up your data How Online Backup Works is offering simple online backup definition of listing site full pagenum.

SAKU GÜMNAASIUMI HOONES

Teaduse 1, Saku 75501  

Telefon: 672 8502;518 8476

E, T, K ja N 10-19
R 10 - 16, L 10-15, P suletud

KIISA VABAAJAKESKUSES

Kurtna tee 8, Kiisa 75503
Telefon: 607 4008, 5304 7525 

E,T, N 11-18, K 11-19, R 11-16
iga kuu 1. ja 3. L 10-15, P suletud

KURTNA KOOLIS

Kurtna tee 50, Kurtna 75518
Telefon: 5919 6019

E, T, N, R  9-16, K 10-18
L ja P suletud

KAJAMAA KOOLIS

Kajamaa küla, Saku 75501
Telefon: 5330 8711


K 13-16
Muul ajal suletud