Lugemiskoerte infotund

Kiisal 7. oktoobril 2017 kell 12.00. Kohal lugemiskoer Aramis.

Juba kolm aastat on Eesti raamatukogudes tublit tööd teinud lugemiskoerad, kellele ettelugemine on aidanud lastel julgemalt ja soravamalt lugema õppida.   Lugema õppimine võib väikesele inimesele osutuda raskeks. Nii palju erinevaid tähti, millest peavad sõnad saama, kirjavahemärkide virr-varr ning järg, mis näpu all püsida ei taha. Ja kui seda kõike tuleb teha kõva häälega oma vanemate, lasteaia- või koolikaaslaste ees, võib laps tunda ebakindlust, pinget ja isegi häbi. Juhendaja või lapsevanem on jõuetu, sest kui kaob motivatsioon, ei aita ka õpetused ja abistamine. Üks võimalus last toetada ja edasi aidata on muuta keskkonda, tuues õpisituatsiooni koer. Lapsed enamasti soovivad väga looduse ja loomadega suhelda ning kontakt nendega loob hetkega rõõmu-, rahu- ja turvatunde. Koerad on vahetud, sõbralikud ja kannatlikud kuulajad, kes ei anna hinnanguid. Laps harjutab omas rütmis ja kui saavutuspaine asemel tekib rõõm sõbraga ühes veedetud ajast, hakkavad ka raskusi tekitavad ülesanded sujuma.   Ettelugemine toimub veerand tundi selleks spetsiaalselt ettevalmistatud ruumis, kus mõnusalt patjadel istudes loeb laps koerale viieteistkümne minuti jooksul just temale valitud raamatut. Väljaõppe saanud koerajuht toetab nii last kui koera ja hoolitseb, et kõigil oleks tore ja turvaline. Lugemikoerte programm on Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu poolt ellu kutsutud ja koordineeritav sekkumine, milles osalevad teraapiakoeratiimi eksami edukalt sooritanud ja kehtivat litsentsi omavad koerad ja koerajuhid. Alates oktoobrist alustab Kiisa raamatukogus kaks korda kuus tööd lugemiskoer, shetlandi lambakoer Aramis koos koerajuhi Merle Merekülaga.   7. oktoobril kell 12.00 tuleb MTÜ Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu kõneisik Maarja Tali Kiisa raamatukokku rääkima ühingu tegevusest, lugemiskoerte programmist ja oma kogemustest.   Samal päeval alustame ka registreerimisega! Ootame lugemiskoerte programmi tutvustavale päevale lapsevanemaid koos lastega, õpetajaid ja kõiki, kes lugemiskoerte vastu huvi tunnevad.   Info telefonil 5304 7525 või es1 = 'mailto:kiisa.'; es2 = ';raamatukogu@'; es3 = ';sakuvald.ee'; ts1 = 'kiisa.raama'; ts2 = 'tukogu@sak'; ts3 = 'uvald.ee'; document.write(' '+ts1+ts2+ts3+' ');kiis[No SpaM]a.raamatukogu@sakuvald.ee Kiisal 7. oktoobril 2017 kell 12.00. Kohal lugemiskoer Aramis. companies, which provide best web site hosting in the uk. Services for top web hosting.
Kurtna suletud 22.06.-20.08.20
Kajamaa suletud 6.-31.07.20
Lugemiskoerte infotund
Lugemiskoerte infotund

Lugemiskoerte infotund

2. okt. 2017

Kiisal 7. oktoobril 2017 kell 12.00. Kohal lugemiskoer Aramis.

Lugemiskoerte infotund

Juba kolm aastat on Eesti raamatukogudes tublit tööd teinud lugemiskoerad, kellele ettelugemine on aidanud lastel julgemalt ja soravamalt lugema õppida.

 

Lugema õppimine võib väikesele inimesele osutuda raskeks. Nii palju erinevaid tähti, millest peavad sõnad saama, kirjavahemärkide virr-varr ning järg, mis näpu all püsida ei taha. Ja kui seda kõike tuleb teha kõva häälega oma vanemate, lasteaia- või koolikaaslaste ees, võib laps tunda ebakindlust, pinget ja isegi häbi. Juhendaja või lapsevanem on jõuetu, sest kui kaob motivatsioon, ei aita ka õpetused ja abistamine.

Üks võimalus last toetada ja edasi aidata on muuta keskkonda, tuues õpisituatsiooni koer. Lapsed enamasti soovivad väga looduse ja loomadega suhelda ning kontakt nendega loob hetkega rõõmu-, rahu- ja turvatunde. Koerad on vahetud, sõbralikud ja kannatlikud kuulajad, kes ei anna hinnanguid. Laps harjutab omas rütmis ja kui saavutuspaine asemel tekib rõõm sõbraga ühes veedetud ajast, hakkavad ka raskusi tekitavad ülesanded sujuma.

 

Ettelugemine toimub veerand tundi selleks spetsiaalselt ettevalmistatud ruumis, kus mõnusalt patjadel istudes loeb laps koerale viieteistkümne minuti jooksul just temale valitud raamatut. Väljaõppe saanud koerajuht toetab nii last kui koera ja hoolitseb, et kõigil oleks tore ja turvaline.

Lugemikoerte programm on Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu poolt ellu kutsutud ja koordineeritav sekkumine, milles osalevad teraapiakoeratiimi eksami edukalt sooritanud ja kehtivat litsentsi omavad koerad ja koerajuhid.

Alates oktoobrist alustab Kiisa raamatukogus kaks korda kuus tööd lugemiskoer, shetlandi lambakoer Aramis koos koerajuhi Merle Merekülaga.

 

7. oktoobril kell 12.00 tuleb MTÜ Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu kõneisik Maarja Tali Kiisa raamatukokku rääkima ühingu tegevusest, lugemiskoerte programmist ja oma kogemustest.

 

Samal päeval alustame ka registreerimisega!

Ootame lugemiskoerte programmi tutvustavale päevale lapsevanemaid koos lastega, õpetajaid ja kõiki, kes lugemiskoerte vastu huvi tunnevad.

 

Info telefonil 5304 7525 või

Lugemiskoerte infotund Kiisal 7. oktoobril 2017 kell 12.00. Kohal lugemiskoer Aramis.
Lugemiskoerte infotund
looking for best website hosting services provided by web hosting with reasonable time websites hosts, for website hosting in UK you may want to look at web hosting top 5 uK best review present some choices, which offer good quality web hosting suggest in UK. how to choose best website hosting firm for better services top web site hosting services uptime becomes most important when having business applications, for example the design page what is website design how to design a website which explains how online backup works and gives simple tips for backing up your data How Online Backup Works is offering simple online backup definition of listing site full pagenum.

SAKU GÜMNAASIUMI HOONES

Teaduse 1, Saku 75501  

Telefon: 672 8502;518 8476

E, T, K ja N 10-19
R 10 - 16, L 10-15, P suletud

KIISA VABAAJAKESKUSES

Kurtna tee 8, Kiisa 75503
Telefon: 607 4008, 5304 7525 

E,T, N 11-18, K 11-19, R 11-16
iga kuu 1. ja 3. L 10-15, P suletud

KURTNA KOOLIS

Kurtna tee 50, Kurtna 75518
Telefon: 5919 6019

E, T, N, R  9-16, K 10-18
L ja P suletud

KAJAMAA KOOLIS

Kajamaa küla, Saku 75501
Telefon: 5330 8711


K 13-16
Muul ajal suletud