Merle Kanguri fotonäitus „Pea laiali otsas läbi Hispaania“

2. augustil 2017

Sakus 3. juunist kuni 31. augustini 2017.
Näitusel näeb väikest ülevaadet 2016.aasta suvel Hispaanias Camino de Santiago Prantsuse rajal kogetust ja läbitud paikadest.

Merle Kanguri fotonäitus „Pea laiali otsas läbi Hispaania“

„Rännakuga teel tundmatusse viisin ellu oma kauaaegse kuskil sügavustes uinunud unistuse. Nagu soovide ja unistuste täitumisega elus sageli juhtub, tuli ka see minu jaoks üsna ootamatult ning ilma erilise ettevalmistuseta - täiesti pea laiali otsas! :)

Iidsel rajal imelise Hispaania kuumava päikese all veetsin 25 päeva, selle ajaga läbisin ligi 600 kilomeetrit Ida-Hispaaniast Jacast läänerannikul asuva Euroopa kõige viimase punktini Fisterras; nautisin 161 suurema-väiksema küla ning linna eluolu ja vaatamisväärsusi. Kohtasin oma teekonnal sadu imetoredaid inimesi ning kogesin tuhandeid igavesti meeldejäävaid hetki. Nende hulgast meenuvad erilistena kotkapaari nautlev lend sini-sinises taevalaotuses, tsikaadide sädin seedrimetsas, eukalüptimetsade tervistavad lõhnad, koidikuudu tõusmas tuhande meetri kõrgusel mägedes, karjamaal jalutavate lammaste kellade helinast moodustuv sümfoonia ning teadmine, et me kõik jõuame õigel ajal kohta, kus keegi meid ees ootab.

Näitusega soovin Sulle, hea vaataja, julgust unistada suurelt, tugevat eneseusku ja teravat silma märgata hetki, mil on õige aeg!“

Buen Camino!

 

Merle Kangur

Sündinud 15.05.1967, Saku vallas elab 1974. aastast.

Fotonäitus „Pea laiali otsas läbi Hispaania“ on autori debüüt nii fotograafi kui näituse korraldajana.

Senises elus on Merle andnud oma panuse Saku flamenko-seltsingu tegevusse, puhunud eluvaimu sisse Saku brid¾iklubile ja renoveerinud oma lapsepõlvekodu. Ta on kolme vahva lapse ema ja ühe imetoreda väikse poisikese vanaema. Tööalaselt on Merle muuhulgas arendanud e-kaubandust, aidanud erinevate kõrgkoolide juures kaasa teaduse populariseerimisele ja ettevõtjate ning teadlaste koostööle.

Autor tänab näituse teostumise eest oma kodus rännakule kaasa elanud perekonda, kaasrändurist õde Siiri Liivat, Saku Vallaraamatukogu ning firmat Minu Print OÜ.