Nägemus Saku arengust 2030+

Eesti Kunstiakadeemia magistrantide näitus Sakus. Avamine 14. juunil kell 14.00. Näitus jääb avatuks kuni 12. juulini 2012

Nägemus Saku arengust 2030+.   Neljapäeval, 14. juunil kell 14 avatakse Saku raamatukogus Eesti Kunstiakadeemia magistrantide näitus „Nägemus Saku arengust 2030+“. See sisaldab kolme magistrandi visiooni Saku elukeskkonnast ja kvaliteedist.   2010/11 õppeaastal tegelesid Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri- ja linnaplaneerimise eriala tudengid kahe semestri jooksul Tallinna lähialadega. Kollektiivse töö tulemusel valmis sügissemestril planeering ja kevadsemestril projekteeriti individuaalselt elamisüksusi ja sotsiaalobjekte. Lisaks Sakule võeti vaatluse alla Keila, Lagedi, Tabasalu, Harku, Hüüru ja Vatlsa. Kursuse töö tulemused on koondatud aprillis 2012 ilmunud raamatusse „Tallinnast välja! Nägemus Tallinna lähialade arengust 2030+“.   Üliõpilasi juhendasid prof. Andres Alver, prof. Veljo Kaasik, arhitektid Indrek Rünkla ja Lilia Del Rio.   Prof. Kaasik ja prof. Alveri sõnul võib ülesande eesmärk tunduda vastutustundetu valglinnastumise jätkamisena, kuid Tallinna lähialad on viimastel aegadel kujunenud populaarseteks asualadeks, kus kümneid tuhandeid inimesi juba elab. Seega väärivad vanemad ning uuemad valglinna-alad inimeste vajaduste mõtestamist ning sellest lähtuvat täiendamist, seda nii hetkeseisule kui ka kaugemale tulevikule mõeldes. Oluliseks momendiks käesolevates planeeringutes on toetuda olemasolevatele raudtee-ühendustele Tallinnaga, mis on eelisarendatav liikumisviis tulevikus.   “Üliõpilaste tööd väljusid traditsioonilistest planeerijate-töövõtjate lähenemisest. Planeeringulise töö modelleerimine sundis tegijaid endid aktiivselt kujundama kohalikku elukeskkonda kui jätkusuutlikku dünaamilist tervikut. Märgati kindlasti seoseid, mis paremini avanevad võõra värskele pilgule," selgitavad prof Alver ja Kaasik.   Näitusel väljasoleva planeeringu autoriteks on Ljudmilla Georgijeva, Ülle Maiste ja Mari Rass. Planeeringu käigus mängiti läbi võimalik Saku tulevikustsenaarium ja sellest lähtuvalt planeeriti uus Saku keskus.   Äri- ja kortermaja autoriks on Ülle Maiste. Läbi on lahendatud sügissemestri planeeringuga loodud keskuse hoone maht. Töö peamiseks eesmärgiks on laiendada inimeste eluruumi õue, muutes elanikke sotsiaalsemaks ja aktiivsemaks.   Eesti Kunstiakadeemia magistrantide näitus Sakus. Avamine 14. juunil kell 14.00. Näitus jääb avatuks kuni 12. juulini 2012 companies, which provide best web site hosting in the uk. Services for top web hosting.
Nägemus Saku arengust 2030+
Nägemus Saku arengust 2030+

Nägemus Saku arengust 2030+

11. juunil 2012

Eesti Kunstiakadeemia magistrantide näitus Sakus.
Avamine 14. juunil kell 14.00. Näitus jääb avatuks kuni 12. juulini 2012

Nägemus Saku arengust 2030+

Nägemus Saku arengust 2030+.

 

Neljapäeval, 14. juunil kell 14 avatakse Saku raamatukogus Eesti Kunstiakadeemia magistrantide näitus „Nägemus Saku arengust 2030+“. See sisaldab kolme magistrandi visiooni Saku elukeskkonnast ja kvaliteedist.

 

2010/11 õppeaastal tegelesid Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri- ja linnaplaneerimise eriala tudengid kahe semestri jooksul Tallinna lähialadega. Kollektiivse töö tulemusel valmis sügissemestril planeering ja kevadsemestril projekteeriti individuaalselt elamisüksusi ja sotsiaalobjekte. Lisaks Sakule võeti vaatluse alla Keila, Lagedi, Tabasalu, Harku, Hüüru ja Vatlsa. Kursuse töö tulemused on koondatud aprillis 2012 ilmunud raamatusse „Tallinnast välja! Nägemus Tallinna lähialade arengust 2030+“.

 

Üliõpilasi juhendasid prof. Andres Alver, prof. Veljo Kaasik, arhitektid Indrek Rünkla ja Lilia Del Rio.

 

Prof. Kaasik ja prof. Alveri sõnul võib ülesande eesmärk tunduda vastutustundetu valglinnastumise jätkamisena, kuid Tallinna lähialad on viimastel aegadel kujunenud populaarseteks asualadeks, kus kümneid tuhandeid inimesi juba elab. Seega väärivad vanemad ning uuemad valglinna-alad inimeste vajaduste mõtestamist ning sellest lähtuvat täiendamist, seda nii hetkeseisule kui ka kaugemale tulevikule mõeldes. Oluliseks momendiks käesolevates planeeringutes on toetuda olemasolevatele raudtee-ühendustele Tallinnaga, mis on eelisarendatav liikumisviis tulevikus.

 

“Üliõpilaste tööd väljusid traditsioonilistest planeerijate-töövõtjate lähenemisest. Planeeringulise töö modelleerimine sundis tegijaid endid aktiivselt kujundama kohalikku elukeskkonda kui jätkusuutlikku dünaamilist tervikut. Märgati kindlasti seoseid, mis paremini avanevad võõra värskele pilgule," selgitavad prof Alver ja Kaasik.

 

Näitusel väljasoleva planeeringu autoriteks on Ljudmilla Georgijeva, Ülle Maiste ja Mari Rass. Planeeringu käigus mängiti läbi võimalik Saku tulevikustsenaarium ja sellest lähtuvalt planeeriti uus Saku keskus.

 

Äri- ja kortermaja autoriks on Ülle Maiste. Läbi on lahendatud sügissemestri planeeringuga loodud keskuse hoone maht. Töö peamiseks eesmärgiks on laiendada inimeste eluruumi õue, muutes elanikke sotsiaalsemaks ja aktiivsemaks.

 

Nägemus Saku arengust 2030+ Eesti Kunstiakadeemia magistrantide näitus Sakus. Avamine 14. juunil kell 14.00. Näitus jääb avatuks kuni 12. juulini 2012
Nägemus Saku arengust 2030+
looking for best website hosting services provided by web hosting with reasonable time websites hosts, for website hosting in UK you may want to look at web hosting top 5 uK best review present some choices, which offer good quality web hosting suggest in UK. how to choose best website hosting firm for better services top web site hosting services uptime becomes most important when having business applications, for example the design page what is website design how to design a website which explains how online backup works and gives simple tips for backing up your data How Online Backup Works is offering simple online backup definition of listing site full pagenum.

SAKU GÜMNAASIUMI HOONES

Teaduse 1, Saku 75501  

Telefon: 672 8502;518 8476

E, T, K ja N 10-19
R 10 - 16, L 10-15, P suletud

KIISA VABAAJAKESKUSES

Kurtna tee 8, Kiisa 75503
Telefon: 607 4008, 5304 7525 

E,T, N 11-18, K 11-19, R 11-16
iga kuu 1. ja 3. L 10-15, P suletud

KURTNA KOOLIS

Kurtna tee 50, Kurtna 75518
Telefon: 5919 6019

E, T, N, R  9-16, K 10-18
L ja P suletud

KAJAMAA KOOLIS

Kajamaa küla, Saku 75501
Telefon: 5330 8711


K 13-16
Muul ajal suletud