©amaanide kodumaa Siber ja Baikali järv

Kadri Aru fotonäitus Sakus 13. detsembrist 2016 kuni 6. aprillini 2017

Soovin Teiega jagada mõningaid mõtteid enda sellesuvisest reisist Siberisse Baikali järve äärde. Juba mitmete sajandite vältel on Siber olnud tsaari ja Stalini re¾iimide poolt tagakiusatute koduks. Praegu elab seal rahumeelselt külg külje kõrval palju erinevaid kultuure ning rahvusi oma kommete ja traditsioonidega, kes kõik Baikali järve pühaks peavad.   Reisi eesmärk oli tutvuda nii kohaliku looduse ja eluoluga kui ka erinevate usunditega, eelkõige siis šamanismiga. Usutakse, et šamaanid on vahelüliks inimese ja looduse vahel. Läbi riituste ja palvete aitavad nad meil loodusega jälle üheks saada. Me muutume keskkonnateadlikumaks, tundlikumaks ning suureneb empaatia teiste inimeste osas. Samuti toovad šamaanid meile sõnumeid teispoolsusest.   Baikali järv ja selle ümbrus on energeetiliselt eriliselt laetud, mis võimaldab kergesti transsi minna, mis omakorda võimaldab kogeda nähtamatut ning saada kontakti kõrgeima reaalsusega. Ehk ka sellepärast on selles kandis palju šamaane. Baikali järves suplemine pidi halvast karmast puhastama…   Tutvusime ka vene vanausulistega, tänapäeva vene õigeuslikega ning budistidega, kusjuures paljud budistlikud ja šamanistlikud praktikad on seal omavahel segunenud.   Reis oli rikas ka muude muljete poolest. Loodus on seal loomulikult võrratu ning kohtab veel poolmetsikuid hobuseid. Mõned ööd olime kohalike juures, mis oli elamus omaette. Reisi suurimaks gulinaarseks naudinguks oli süüa lõunat ühes kauges külas perenaiste Nina ja Maša juures, kes pidid poes vaid soola järel käima…   Reis toimus juulis-augustis 2016 väljalennuga Moskvast marsruudil Irkutsk - Olhon - Ust-Barguzin - Ulan-Ude - Hara-Šibir - Irkutsk.   Kadri Aru Kadri Aru fotonäitus Sakus 13. detsembrist 2016 kuni 6. aprillini 2017 companies, which provide best web site hosting in the uk. Services for top web hosting.
Raamatukogud on suletud iga kuu viimasel reedel koristuspäevaks.
©amaanide kodumaa Siber ja Baikali järv
©amaanide kodumaa Siber ja Baikali järv

©amaanide kodumaa Siber ja Baikali järv

14. veebr. 2017

Kadri Aru fotonäitus Sakus 13. detsembrist 2016 kuni 6. aprillini 2017

©amaanide kodumaa Siber ja Baikali järv

Soovin Teiega jagada mõningaid mõtteid enda sellesuvisest reisist Siberisse Baikali järve äärde. Juba mitmete sajandite vältel on Siber olnud tsaari ja Stalini re¾iimide poolt tagakiusatute koduks. Praegu elab seal rahumeelselt külg külje kõrval palju erinevaid kultuure ning rahvusi oma kommete ja traditsioonidega, kes kõik Baikali järve pühaks peavad.

 

Reisi eesmärk oli tutvuda nii kohaliku looduse ja eluoluga kui ka erinevate usunditega, eelkõige siis šamanismiga. Usutakse, et šamaanid on vahelüliks inimese ja looduse vahel. Läbi riituste ja palvete aitavad nad meil loodusega jälle üheks saada. Me muutume keskkonnateadlikumaks, tundlikumaks ning suureneb empaatia teiste inimeste osas. Samuti toovad šamaanid meile sõnumeid teispoolsusest.

 

Baikali järv ja selle ümbrus on energeetiliselt eriliselt laetud, mis võimaldab kergesti transsi minna, mis omakorda võimaldab kogeda nähtamatut ning saada kontakti kõrgeima reaalsusega. Ehk ka sellepärast on selles kandis palju šamaane. Baikali järves suplemine pidi halvast karmast puhastama…

 

Tutvusime ka vene vanausulistega, tänapäeva vene õigeuslikega ning budistidega, kusjuures paljud budistlikud ja šamanistlikud praktikad on seal omavahel segunenud.

 

Reis oli rikas ka muude muljete poolest. Loodus on seal loomulikult võrratu ning kohtab veel poolmetsikuid hobuseid. Mõned ööd olime kohalike juures, mis oli elamus omaette. Reisi suurimaks gulinaarseks naudinguks oli süüa lõunat ühes kauges külas perenaiste Nina ja Maša juures, kes pidid poes vaid soola järel käima…

 

Reis toimus juulis-augustis 2016 väljalennuga Moskvast marsruudil Irkutsk - Olhon - Ust-Barguzin - Ulan-Ude - Hara-Šibir - Irkutsk.

 

Kadri Aru

©amaanide kodumaa Siber ja Baikali järv Kadri Aru fotonäitus Sakus 13. detsembrist 2016 kuni 6. aprillini 2017
©amaanide kodumaa Siber ja Baikali järv
looking for best website hosting services provided by web hosting with reasonable time websites hosts, for website hosting in UK you may want to look at web hosting top 5 uK best review present some choices, which offer good quality web hosting suggest in UK. how to choose best website hosting firm for better services top web site hosting services uptime becomes most important when having business applications, for example the design page what is website design how to design a website which explains how online backup works and gives simple tips for backing up your data How Online Backup Works is offering simple online backup definition of listing site full pagenum.

SAKU GÜMNAASIUMI HOONES

Teaduse 1, Saku 75501  

Telefon: 672 8502;518 8476

E, T, K ja N 10-19
R 10 - 16, L 10-15, P suletud

KIISA VABAAJAKESKUSES

Kurtna tee 8, Kiisa 75503
Telefon: 607 4008, 5304 7525 

E,T, N 11-18, K 11-19, R 11-16
iga kuu 1. ja 3. L 10-15, P suletud

KURTNA KOOLIS

Kurtna tee 50, Kurtna 75518
Telefon: 5919 6019

E, T, N, R  9-16, K 10-18
L ja P suletud

KAJAMAA KOOLIS

Kajamaa küla, Saku 75501
Telefon: 5330 8711


K 13-16
Muul ajal suletud