1. Esileht
  2. Õpetajale
  3. Ette­lugemis­võistlus

Ette­lugemis­võistlus

Alates 1994. aastast tähistab Eesti Lastekirjanduse Keskus 20. oktoobril ettelugemise päeva, millele tähelepanu juhtimiseks viis läbi toredaks traditsiooniks kujunenud ettelugemisvõistluse, millest võtavad osa 4. klasside õpilased üle kogu Eesti.

Saku vallas on ettelugemisvõistlust läbi viidud alates 2017. aastast.

2024: Ida pool päikest ja lääne pool kuud

Kuna 2024. aasta on kultuuririkkuse aasta, siis selle aasta ettelugemise võistlusel loeme erinevate rahvaste lugusid. Tänavuse võistluse pealkirjaks on „Ida pool päikest ja lääne pool kuud“. Maailmas on palju lugusid ja see annab igaühel võimaluse leida ja valida oma lugu lähedalt või kaugelt, mida ette lugeda. Eesti Lastekirjanduse Keskus koostab nimekirja, et jutte oleks lihtsam leida, kuid see info tuleb edaspidi.

Saku valla ja Harjumaa eelvoorude info tuleb sügisel.

Vabariiklik finaalvõistlus toimub Eesti Lastekirjanduse Keskuses laupäeval, 19. oktoobril 2024 kell 12.

2023: Padakonna vada

Saku valla eelvooru tulemused:

  1. Lisett Heinmaa Saku Gümnaasium, 4c
  2. Grete Maria Lyra Saku Gümnaasium, 4a
  3. Sebastian Thor Roosi Saku Gümnaasium, 4 b

Osales 11 õpilast Saku Gümnaasiumist ja Kurtna Koolist


2023. aastal on ettelugemise võistlus pühendatud armastatud lastekirjanik Eno Rauale, kelle sünnist möödus veebruaris 95 aastat. Selle tähtsa sündmuse puhul kannab võistlus pealkirja „Padakonna vada“ ning üheskoos loeme jutte ja lugusid lastekirjaniku loomingust. Nimekirja Raua teostest näeb SIIN.

Saku valla eelvoor toimub 3. oktoobril kell 13.00 Kiisa raamatukogus (Kurtna tee 8, Kiisa). Igast 4. klassist ootame kuni 2 osalejat.

Palun edastage 29. septembriks e-postile kiisa.raamatukogu@sakuvald.ee osaleja nimi, ettelugemisele tuleva jutu pealkiri, juhendaja nimi ja juhendaja kontakt. Tekstide valikul arvestage, et ettelugemiseks on aega kuni 3 minutit ja teksti loetakse raamatust (mitte paberilehelt).

Harjumaa eelvoor toimub 12. oktoobril kell 10.00 Harju Maakonnaraamatukogus Keilas, kuhu läheb žürii otsusel kuni kaks osalejat. Maakondliku eelvooru võitja pääseb osalema vabariiklikule finaalvõistlusele, mis toimub 21. oktoobril kell 12.00 Eesti Lastekirjanduse Keskuses.